فیلم آمورشی ثبت نام
011-322 90 134 - 011-322 90 174       Info@Trez.Ir
ثبت نام رایگان در سامانه پیامک ترز   ورود به سامانه پیامک ترز

وب سرويس چيست (XML) ؟

 

وب سرويس ها برنامه (قطعه کد) هايي هستند که تحت وب قابل دسترسي اند و از طريق پروتکل هاي استانداردي مانند Http به انتقال و مبادله ديتا با ساير برنامه هاي کاربردي مي پردازند. اساس کار وب سرويس (Web Service) ها بر پايه دريافت و توليد پيغام بنيان گذاري شده است. بدين معني که آنها منتظر مي مانند که کلاينت ها به آنها وصل شده و بنا به درخواست کلاينت ها به آن ها پاسخ مي دهنددر اين نسخه از وب سرويس، از تکنولوژي XML استفاده شده است که کليه زبان هاي برنامه نويسي به راحتي قادر به اتصال به اين وب سرويس خواهند بود ، همچنين به علت استفاده از اين امکان سرعت ارسال و دريافت پيامک بهبود يافته است  .

 

XML مخفف زبان نشانه‌گذاري قابل گسترش مي‌باشد. اين زبان يک زبان نشانه‌گذاري جديد است که توسط کنسرسيوم وب براي غلبه بر محدوديتهاي زبان HTML بوجود آمده است.

 

آدرس وب سرويس :

براي اضافه کردن وب سرويس از لينک زير استفاده کنيد.

https://SMS.Trez.ir/XmlForSMS.asmx

 

چگونه وب سرويس را فعال نماييم ؟

 

ابتدا در سامانه ثبت نام نموده و حسب کاربريتان را فعال نماييد سپس از طريق ارسال تيکت يا برقراري تماس در خواست خود مبني بر فعال سازي وب سرويس را با ما در ميان بگذاريد. کارشناسان در سريعترين زمان ممکن عمليات فعال سازي وب سرويس را انجام داده و به اطلاع شما خواهند رساند.

لازم به ذکر است که فعال سازي وب سرويس به صورت کاملا رايگان انجام مي گردد و هيچ گونه وجهي براي اين منظور از شما کاربران عزيز دريافت نخواهد شد.

بعد از فعال سازس وب سرويس و شارژ سامانه مي توانيد عمليات پياده سازي و تست اوليه را آغاز نماييد. ضمنا نمونه کد هاي استفاده از وب سرويس براي زبان هاي برنامه نويسي مختلف از سامانه قابل دريافت است. در صورت بروز هرگونه مشکل در استفاده از وب سرويس با ما در تماس باشيد- 01132290134

 

راهنما و نمونه کد استفاده از وب سرويس

 

دانلود راهنماي استفاده از وب سرويس 

دانلود نمونه کد براي استفاده از وب سرويس ASP .NET 

دانلود نمونه کد براي استفاده از وب سرويس PHP